Трговија на големо со ЦПУ Длабока дупка Индексирачки село за вежбање со вежба

Краток опис:

Професионална фабрика произведува индексна вежба за пиштоли D11.02-50.02mm, Користете инсерт и подлога Iscar, квалитет на гаратин, употреба и пиштоли за вежбање во индустрии за сечење метали, вклучувајќи автомобилска, авионска и воздушна, градежна, медицинска, мувла и алати и матрици, хидраулика, пневматика , и повеќе.


 • Тип: пиштол вежба
 • Материјал: Волфрам карбид
 • Дијаметар големина: 1-50 мм
 • Општо земено: 1-4000мм
 • Користете: дупчење метал
 • Квалитет на површината: висок квалитет
 • Примерок нарачка: да прифати
 • Нестандардни: Да прифати
 • :
 • Вметнете бренд: ISCAR
 • Бренд за подлога: ISCAR
 • Време на нарачка: 3-5 дена
 • Користете: дупчење метал
 • Шенк: директно стебло
 • Големина: 11.02-50.02
 • Вметнете материјал: Карбид
 • Детали за производот

  Врв од карбид со лемење со една флејта Гундрилинг метален дупчење Длабока дупка Гандрилинг карбиден пиштол Вежба Бит

  Тагови на производи
 • Претходно:
 • Следно:

 • зошто не бира нас?

  1. Контрола на квалитет: сите наши алатки се преку прецизен тест пред да се испрати. имаме 10 сет машина за тестирање. 

  2.Производствена цена: Ние сме производители, сите цени се фабричка цена, конкурентна цена

  3. Навремено одговорете: Вашето барање поврзано со нашите алатки, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.

  4. OEM & ODM прифатени: Може да произведеме алатки според вашиот цртеж.

  5. Заштита на вашата продажна област, идеи за дизајн и сите ваши приватни информации.
  6. Најдобра е услугата за дупчење пушка

   Големината :

   

  Дијаметар на врвот (мм) Должина на карбид (мм) Должина на мелење (мм) Толеранција (мм)
  3.02 24,23 21 1
  4.02 26,25 23 1
  5,02 28,64 25 1
  6,02 34 30 1
  7.02 34 30 1
  8.02 38 33 1
  9.02 38 33 1
  10.02 37,8 34 1
  11.02 37,8 34 1
  11,52 37,8 32 1
  12.02 37,8 33 1
  12.52 37,8 33 1
  13.02 37,8 32 1
  14.02 42.5 36 2 фунти
  15.02 48.6 38 2 фунти
  16.02 48.6 38 2 фунти
  17.02 47.8 36 2 фунти
  18.02 47.8 34 2 фунти
  19.02 47.8 34 2 фунти
  20.02 47.8 33 2 фунти
  21.02 56.5 44 3 фунти
  22.02 58,8 45 3 фунти
  23.02 58,8 45 3 фунти
  24.02 60 45 3 фунти
  25.02 61,8 45 3 фунти
  26.02 62.6 45 3 фунти
  27.02 62.4 45 3 фунти
  28.02 63.3 45 3 фунти
  29.02 64 45 3 фунти
  30.02 65 45 3 фунти
   

   

   

  Нашата карактеристика:

  1. Ние сме интеграција на индустријата и трговијата за производство на серии од волфрам карбид, најширок асортиман на производи, најдобра способност за производство, најдобра контрола на квалитетот, најдобра услуга, конкурентна цена;


  2. 100% КК инспекција пред пратката;

  3. Повратни информации во рок од 24 часа и Добра англиска комуникација;

  4. Добра обука за извозна продажба може да даде професионален предлог за производот;

  5. Прилагодено изработка според вашите хартија за цртање;

  6. Прифатете налог за судење и мал ред;

  7. Прифатете ги сите услови за плаќање на T/T, L/C, western union, Paypal, Trade Assurance, итн.;

  8.Понудете бесплатни примероци под услов за товар што го плаќа клиентот;

  9. Анкетна е-пошта за употреба на производи ќе биде испратена навремено за да ги слушне вашите повратни информации, нашата цел е да го направиме секој клиент задоволен и ние двете страни ПОБЕДИМЕ!

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill BitCarbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill BitCarbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill BitCarbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill BitCarbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill BitCarbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

   

  Брза испорака:

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill BitCarbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

  Пакет:

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

  Голема залиха:

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

  Информации за компанијата

   Dezhou Drillstar Cutting Tool Co, Ltd е производител и извозник на алатки за сечење длабоки дупки, вклучително и вежби за пиштоли, грејачи за пиштоли, БТА, Трепанинг, здодевни алатки, алати и слично, како и додатоци за алат. Ние, исто така, дистрибуираме масла за сечење, мелница за сечење, комплетен комплет пумпа за прскање масло на полето за дупчење со длабока дупка. Ние сме ангажирани во дизајнирање на производи во согласност со меѓународните стандарди за квалитет со најдобра конфигурација за да им понудиме одлична продуктивност и квалитет на клиентите. Започнавме во 2010 година, заземавме силна основа на домашниот пазар и, исто така, стекнавме многу клиенти во Југоисточна Азија , Европа и други. Ние сме давател на едношалтерски решенија за алатки за сечење длабоки дупки. Покрај ова, ние сме увозник на совети и прачки за волфрам карбид и други суровини од Европа и САД

   Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

  Најчесто поставувани прашања:

   П1: Која е гаранцијата за производите од волфрам карбид?

  А1: Ние поседуваме високопрецизна машина за оценување за контрола на димензиите на геометријата и нанесување на подлога со ултра фино зрно обложена со премази со високи перформанси за да го гарантираме животниот век на нашите производи, што може да ја задоволи секоја работна состојба. Доколку се појават проблеми со квалитетот на наша страна во овој период , ќе ги преземеме трошоците за превоз и замена.

  П2: Дали давате бесплатни примероци?

  А2: Да, обично даваме бесплатни примероци за тестирање под услов за товар што го плаќа клиентот.

  П3: Кој е вашиот минимален услов за нарачка?

  А3: Ние ќе го означиме MOQ за секоја ставка во листот за цитати. Го прифаќаме примерокот и пробниот налог. Ако количината на единечна ставка не може да достигне MOQ, цената треба да биде примерочна цена. 

  П4: Кое е времето за испорака на вашите производи?  

  А4: Зависи од достапноста на залихите. Доколку се потребни залихи на залиха, времето за испорака ќе биде во рок од 8 работни дена, но ако не, времето за испорака ќе биде околу 20 работни дена.

  П5: Дали можете да произведувате производи со специјална форма на карбид?

  О5: Да, можеме. Можеме да произведеме и стандардни крајни мелници и специјални алатки. Можеме да ги направиме според вашите цртежи и примероци.

  П6: Дали можам да имам работен распоред за нарачка?

  A6: Да, ние ќе испраќаме работен распоред на вашата нарачка секоја недела. Ние ќе ги провериме и тестираме сите стоки во случај на оштетување и недостасување на делови пред пратката. Деталните слики за инспекција на нарачката ќе ви бидат испратени за ваша потврда пред испораката.

  Вашите повратни информации се наша најдобра чест, ве молиме не двоумете се да ни ги дадете вашите вредни повратни информации и можеме да ви дозволиме да се чувствувате посигурни во нашата компанија и производи.

  ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте ме 

  скајп: lilyhothair20

  Carbide tip brazed single flute Gundrilling bit metal drilling Deep Hole Gundrilling carbide gun Drill Bit

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја