Производи

 • Deep hole engineering tool large diameter single tube BTA drilling tool

  Инженерска алатка за длабоки отвори со голем дијаметар БТА алатка за дупчење

  Системот БТА (Здружение за здодевни и трепанинг) беше развиен во голема мера од меѓународна група производители на алатки. Овој систем беше еден од првите успешни системи на внатрешни алатки за отстранување на чипови и вклучува дупчење, здодевна и трескачка глава и се смета за најдобар систем во работата за правење дупки што користи алатки за течноста за ладење под висок притисок.

 • without coated single flute with coolant Gun drill

  без обложена единечна флејта со вежба Пиштол

  Вежба за оружје со една острица (во натамошниот текст вежба за оружје) се користи за обработка на длабоки дупки со дијаметар Φ1 ~ 40мм и сооднос должина-дијаметар од 100 ~ 250 пати. Тоа во моментов е единствениот метод за обработка на длабоки дупки со мал дијаметар со дијаметар Φ1 ~ 6mm. Точноста на дупките за обработка може да се стабилизира на ИТ 8 ~ 10, а индивидуалните може да достигнат IT6 ~ 7; грубоста на површината може да се стабилизира на Ra12.5 ~ 3.2μm (▽ 3 ~ ▽ 5), а поединечните може да достигнат Ra0.8 ~ 0.4μm (▽ 7 ~ ▽ 8), исправноста на дупката може да достигне 0.05mm/ м Вежбите за пиштоли имаат широк спектар на апликации. Покрај обработка на обични челични материјали и леани, тие исто така можат да обработуваат меки метали, легирани челици, нерѓосувачки челици и челици отпорни на топлина.
 • Imported gun bit and tool rod tungsten carbide gundrill tool

  Увезен пиштол за пиштол и прачка за волфрам карбид гандрил алатка

  Вежби за пиштоли се вежби со директно флејтирање што овозможуваат вбризгување на течноста за сечење преку шупливото тело на вежбата до лицето на сечењето. Тие се користат за длабоко дупчење-можен е сооднос длабочина-дијаметар од 300: 1 или повеќе. Бурињата со пиштоли се очигледен пример; оттука и името. Други употреби вклучуваат изработка на мувла, изработка на диета и производство на дувачки музички инструменти, како што се цевки од ујлеан, бидејќи вежбите со пиштоли можат да дупчат долги директни дупки во метал, дрво и некои пластики. Течноста за ладење обезбедува подмачкување и ладење на рабовите за сечење и ги отстранува џамперот или чипсот од дупката. Современите вежби за пиштоли користат врвови со карбид за да го продолжат животот и да ги намалат вкупните трошоци во споредба со металните врвови.
 • Single flute With coolant Gundrill

  Единечна флејта Со течноста за ладење Гандрил

  употреба на вежба за пиштоли во индустрии за сечење метали, вклучувајќи автомобилска, авионска и воздушна, градежна, медицинска, мувла и алатка и калапи, хидраулика, пневматика и многу повеќе.
 • Wholesale CNC Deep hole Indexable gundrill Drill Bit

  Трговија на големо со ЦПУ Длабока дупка Индексирачки село за вежбање со вежба

  Професионална фабрика произведува индексна вежба за пиштоли D11.02-50.02mm, Користете инсерт и подлога Iscar, квалитет на гаратин, употреба и пиштоли за вежбање во индустрии за сечење метали, вклучувајќи автомобилска, авионска и воздушна, градежна, медицинска, мувла и алати и матрици, хидраулика, пневматика , и повеќе.
 • BTA Deep Hole Boring and Drilling Machine

  БТА Машина за досадна и дупчење за длабока дупка

  БТА Машина за здодевни и дупчачки длабоки дупки Цврсто дупчење: 20мм-150мм Контра здодевно/изгорување: 20мм-800мм Тренинг на дупка: 50мм-800мм Оваа машина е специјална машина за обработка на делови од цилиндрични длабоки дупки, која е погодна за дупчење и здодевна цилиндрична длабока дупка Делови. За време на дупчењето, се усвојува режимот БТА, односно фидерот за масло снабдува масло, а сечењето се испушта од внатрешноста на цевката за бушење до корпата за отстранување чипови на задниот дел од креветот преку сечењето ...
 • Gun drills and BTA drills

  Вежби за пиштоли и вежби за БТА

  Шандонг Дешен Машини за производство копродукции, ООД индексирачки вежби за пиштоли 11,5мм-50мм лемени пиштоли за везиње 3мм-45мм вежби за пиштол со цврст карбид 1мм до 12мм БТА вежби 17мм-160мм
 • Brazed Gun Drills

  Вежби за лемење со оружје

  Пиштол вежба е специјализирана алатка за сечење што се користи во машина за дупчење пиштоли. Забранетите вежби за пиштоли на Дралстар ги имаат следниве својства: Опсег на дијаметар: 3 - 40 мм Вкупна должина: 5000 мм (максимум) Едноставен тип флејт е најчестиот тип. И најшироко користен. Содржи едноделен дел за вежба за карбид и челичен вежба со влошки од карбид. Цевката и ножот се изработени од челичен материјал. И преку термичка обработка. Трите дела се залемени за да бидат комплетна алатка. Дрилстар продава пиштол др ...
 • Indexable Gun Drills

  Индексирани вежби за оружје

  Вежби за индексирање на оружје Овие вежби се нудат во секој дијаметар од 11,52мм до 50мм. Само 5 големини на вметнување го покриваат целиот опсег. Вметнувањата се директно вклопуваат и не бараат прилагодување за да се произведат со големина на бушотини. Вежбите користат навртени подлошки за водилки Обложените влошки се исто така достапни. ПРЕДНОСТИ Разновидност за употреба на струг, центри за обработка и машини за длабоки дупки. Висока ефикасност со специјално развиена геометрија на најсовремена технологија за формирање на чипови за диети Го скратува времето на застој што произлегува од брзата размена на ...
 • Gun drill grinder

  Брусилка за вежбање пиштоли

  Опис на производот GD-600 Стандардна машина за острење на пиштоли усвојува прецизна тркала за тркала, мотор со голема брзина. Движењето е мазно, а триењето е мало. Мелница може да ротира во хоризонтална и вертикална рамнина. Широко применлив за машински алати со острење Прицврстувањето може да биде точно и ефикасно мелење на различни вежби за пиштол. 50Q Пиштоли за вежбање пиштоли за острење на арматурата е специјализирана за наменска алатка на компактната структура, поставувањето е разумно и погодно, прилагодувањето е ...
 • BTA Deep Hole Drills

  Вежби за длабока дупка на БТА

  Ние произведуваме широк спектар на вежби за длабока дупка со цевка БТА и исфрлувач со двојна цевка од .77,76мм до 00500мм, и поголеми како специјални алатки за апликација. БТА вежбите се користат на специјална машина каде што течноста за ладење се предизвикува преку глава за притисок, а чиповите потоа се евакуираат низ центарот на вежбата и цевката за вежбање. Амортизерите на цевките се користат за поддршка на цевката за вежбање и спречување вибрации и искривување на цевката, а работните столбови го поддржуваат работното парче доколку е потребно. ...
 • Single spindle CNC gun drilling machine

  ЦПУ машина за дупчење со едно вретено

  Кратка машина: Овој модел е најпопуларниот модел. Опсег на дупчење пиштол Φ4 ~ Φ20mm/Φ4 ~ Φ30mm/Φ6 ~ Φ40mm Максимална длабочина на дупчење пиштол 500/1000/1500/2000/2500 mm Однос на максимална должина и дијаметар на дупка 100: 1 OD опсег на работа Φ15 ~ Φ100mm Метод за дупчење пиштол едно вретено, погоден за работа со вратило или тркалезна лента. Глава Завршете ја работата ротирачки, конзистентна брзина 117r/min ЦПУ контролор систем SIEMENS/FANUC/GSK Водичката шина усвојува линеарна водечка шина Параметри на машината : ...
123 Следно> >> Страна 1 /3